ניקוי מכונות קפה | ניקוי מכונות נספרסו | Caffenu - מאמר הידברות
למידע והזמנות:  08-6809993
phone5, phone, contact, telephone, support, call
.
קפהנו לוגו - מוצרים לניקוי מכונות קפה
search2, search, magnifier, lookup, find

רק מכונה נקייה עושה קפה מושלם!

תחתית הטופס
Liveניוזלטר חדשות בריאות
כך תימנעו מחיידקים וזיהומים במכונת הקפה שלכם
המומחים מזהירים כי אי הקפדה על ניקיון מכונות הקפה עלולה לגרום לעובשים ופיתוח מושבות חיידקים שעשויה להוביל לתחלואה לא נעימה. לפניכם הבעיה ופתרונה
אלי פייבלזון | כ"ב אדר א' התשע"ט | 27.02.19 | 20:55
אילוסטרציה (קרדיט: שאטרסטוק)אילוסטרציה (קרדיט: שאטרסטוק)
מכונת הקפה האוטומטית בבית ובמשרד נחשפת במהלך השימוש שלנו לכל מיני רעלים פטרייתיים שנוצרים מהאדים שיוצאים מהמכונה במהלך השימוש.
על פי מחקרים ומבדקים שונים שתיכף נביא כאן, האדים שהמכונה מפיקה, בשילוב שאריות קפה ומים, יוצרים לחות שתביא בסופו של דבר ליצירת פטריות בתוך המכונה ואף מחוצה לה. למותר לציין, רעלים פטרייתיים עלולים לגרות מספר איברים כגון: עיניים, גרון ומערכת הסינוסים באף. לאחר שהם נספגו בגוף הם עשויים לגרום לכאבי ראש ברמה כזו או אחרת.
בנוסף, חשיפה לאורך זמן להפרשות הרעלנים האלה עלולה לגרום לנזק חמור.
בראיון שנתן פרופ' אורן פרוי, מנהל המכון לביוכימיה באוניברסיטה העברית, לאתר "מעריב אונליין" הוא אומר: “אם ישנם מקומות שלא נשטפים, ויש בהם הצטברות של עובשים, אז זה בהחלט יכול להיות מסוכן. ישנם סוגי עובש שונים שיכולים, למשל, לגרום לכאבי בטן ושלשולים. ברגע שמדובר בחשיפה כרונית, אז התופעות עלולות להיות ארוכות טווח וקשה לצפות אותן בדיוק. אבל העובשים עצמם מפרישים כל מיני חומרים שעלולים להזיק בטווח הרחוק והקרוב".
פרופ' פרוי מציין כי "לגבי סכנות לטווח ארוך – קשה לצפות. אי אפשר באמת להגיד באופן מדויק איזה השפעות עלולות להיות לחשיפה לעובש לאורך זמן, כי אף אחד כמובן לא יסכים לעשות מחקר כזה. ידוע שיש רעלנים שמופרשים מעובשים ומפטריות, גם אם לא יודעים מה מידת הנזק ארוך הטווח שלהם. באופן כללי אנחנו נחשפים לחומרים כאלה, אבל אם מדובר בחשיפה מרוכזת לזיהום לאורך זמן, אז כבר מדובר במשהו אחר”.
בדצמבר 2017 פורסם על ידי CBS2 דו"ח ובו ממצאים בעייתיים למדי: במחקר בדקו 10 מכונות קפה משפחתיות, ושם אותרו חיידקים גראם-חיוביים, כגון סטרפטוקוקוס, סטפילוקוקוס, ובצילוס צראוס, מגוון חיידקי מעיים – ביניהם "האי-קולי" – ומספר חיידקים אנטריים.
עוד עלה כי מתוך עשר המכונות שנבדקו, חמש היו נגועות בחיידקים במאגר המים ובתוך המכונה, ואילו בשלוש מהמכונות אותרו חיידקים במאגר המים בלבד. רק בשתי מכונות קפה בלבד לא נמצאו בכלל חיידקים.
בנוסף, במכונה אחת שנמצאה נגועה במאגר המים – אותרו כ-100 אלף חיידקים!
כדי להימנע מחיידקים, קיבצנו כאן את הצעותיו של המגזין ""Good Housekeeping אשר מציע טיפים פשוטים שימנעו התיישבות חיידקים במכונות שלכם:
1.   שטפו בסבון את כל חלקי המכונה הנשלפים לאחר כל שימוש.
2.   נגבו את הרטיבות ממכסה המכונה.
3.   העבירו חומץ בפתחי המכונה – לפחות פעם בחודש.
4.   החליפו מים לאחר שימוש חד-פעמי, אל תשאירו את המים!
 
תקנון / תנאי שימוש    • הצהרת נגישות   •   מכירה לספקים ומשווקים  •  מפת האתר  •  הזמנת מוצרים למפיצים ומשווקים
FacebookGoogle+Youtube